Yazarkasa POS

Yazarkasa POS (ÖKC) Nedir?

Üzerinde hem yazarkasa hem de POS donanımı bulunan ve mevcut yazarkasalardan daha çok teknik özellik ve güvenliğe sahip yeni nesil cihazlardır. Artık yazarkasalar bu isim ile adlandırılacak olup kademeli geçişlerle tüm işletmeler eski yazar kasalarını Yazarkasa POS'lar ile değiştirecek. Bu değişiklikteki temel amaç, fiş kesildiği anda satış bilgisinin Maliye veri tabanına ulaşmasıdır.

 

Neden Yazarkasa POS (ÖKC) Kullanmalıyız?

Yazarkasa POS / ÖKC (Ödeme Kaydedici Cihaz), Gelirler İdaresi Başkanlığı'nın yayınlamış olduğu tebliğler uyarınca, GSM POS kullanan ve 3100 nolu kanuna tabi işyerlerinin, hem yazarkasa hem de POS özellikli Yeni Nesil Ödeme Kaydedici cihazları kullanmaları gerekmektedir.

Yasal zorunluluk kapsamına giren müşterilerimizin, Yeni Nesil ÖKC’lerden temin ettikten sonra cihazlarına Bankamız yazılımı yüklenmesi için Mali ID bilgisi ile Garanti BBVA şubelerine başvurmaları gerekmektedir.

Yasal düzenlemenin firmanızı kapsayıp kapsamadığını konusunda en doğru bilgiyi muhasebeciniz veya mali müşavirinizden öğrenebilirsiniz.

 

Garanti BBVA POS özelliği yüklenebilen ÖKC firmaları hangileridir?

Bankamız POS yazılımı ile uyumlu içinde entegre POS özelliği bulunan Yeni Nesil ÖKC marka ve modellerine aşağıda yer verilmiştir.

Marka Model
Arçelik TR200
Arçelik TR300
BKM Techpos Profilo S300 ECR           
BKM Techpos Profilo S900 ECR           
BKM Techpos PIDION MT360E      
İngenico IDE280
ingenico IWE280
Hugin FP300              
Hugin VX-675             
İnfoteks FUSIONS 410G       
Vera VERA DELTA         
Vera VERA DELTA PLUS    
Profilo VX680              
Profilo VX680-E1           
Verifone MX915              
Verifone VX680 ECR