Genel Bilgiler

Güvenliğinize önem veriyoruz!

Sizin için hazırladığımız güvenlikle ilgili genel bilgiler sayesinde POS üzerinden gerçekleştirilen sahtecilik işlemlerinden korunma yöntemleri, dikkat edilmesi gereken hususlar, veri güvenliğinin sağlanması için yapılması gerekenler hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Sahte Kartlar

Kart üzerindeki kart no, isim, vade ya da manyetik  alan bilgisinin kopyalanarak farklı bir karta aktarıldığı kartlardır.

Kayıp/Çalıntı Kartlar

Kart hamilinin kaybettiği /çaldırdığı kartın 3.şahıslarca kullanılmasıdır. Kart gerçektir, kullanan kişi gerçek kart hamili değildir.

Mail Order/İnternet Sahteciliği

Kart hamiline ait kart no, vade ve 3 haneli güvenlik kodunun 3.şahıslarca ele geçirilerek internet üzerinden ya da mail order işlem yapılmasıdır.

3D Secure

Sanal POS işlemlerini Full 3D Secure yöntemi ile riskleri asgari düzeye indirecek şekilde gerçekleştirebilirsiniz. İşlem tutarı ve riskli kategorideki ürünler belirlenerek işlem özelinde 3D Secure uygulanabilir.

Chip&Pin

Chip kartın önyüzünde kart numarasının üzerinde yer alır. Kartın chipi okutularak ve şifre doğrulama yapılarak gerçekleştirilen işlemlerde sahte kart olasılığı düşüktür. Şifrenin girilmemesi durumunda (Pin ByPass, Pin Blocked) kayıp, çalıntı kart kullanımı söz konusu olabilecektir.