Neden Döviz POS?

Yabancı para birimlerinde satış yapan bir çok işyerimiz, satış tutarını POS'a Dolar, Euro, Sterlin veya Japon Yeni olarak giremediği için, tutarı TL'ye çeviriyor ve işlemi TL üzerinden yapıyor. Kur değişimlerinden oluşan farklar nedeniyle hem müşterinin hem de işyerinin ekstresine farklı tutarlar yansıyor. Bu da memnuniyetsizliğe yol açıyor.

Döviz POS yazılımı sayesinde POS, otomatik olarak yurt dışı kartı tanır ve farklı kur seçenekleri üzerinden satış yapmaya imkan tanır. POS'a yabancı para birimindeki satış tutarı girilir ve işyerinin cirosu döviz hesabına geçer. Müşteri ekstresine de yabancı döviz kurundaki tutar yansır. Böylece iki taraf da kur dalgalanmalarından etkilenmez. Üstelik Döviz POS hizmetimiz ücretsizdir.

 

Döviz POS ile;

  • Yabancı para biriminde fiyatlandırdığınız ürün veya hizmetlerinizin satışını kolayca yaparsınız.
  • Yurt dışı müşterilerinizin memnuniyetini artırırsınız.
  • Döviz POS'unuza tanımlı yabancı para birimlerini kullanan müşteriler işyerinizi daha sık ziyaret eder.
  • Müşteri sayınızı ve cironuzu artırma fırsatı yakalarsınız.
  • Harcama itirazları azalır.
  • Kur dalgalanması durumunda kayıp riskinizi ortadan kaldırırsınız.

 

Döviz POS Nasıl Çalışır?

Yurt dışı kartı POS cihazına taktığınızda, ekrana hangi kur üzerinden işlem yapmak istediğinizi soran mesaj gelir. Ekrana gelen kur seçeneklerinden birini seçerek, işleme normal satış işlemlerinde olduğu gibi devam edersiniz. Döviz POS için ek POS cihazı kullanmanıza gerek yoktur, mevcutta kullandığınız Garanti BBVA POS'unuza tanımlama yapılır.

 

Başvuru Kanalları

Döviz POS kullanıyorsanız, yeni para birimi tanımlatmak için çalıştığınız Şubemize başvurabilirsiniz. İlgili döviz hesabınızın oluşturulmasıyla birlikte, POS'unuza tanımlama yapılacaktır.

Döviz POS çözümümüzden ilk defa yararlanacaksanız, çalıştığınız Şubemize başvurabilirsiniz